Sporcu İnternet Sitesi Örnekleri

Dünyaca ünlü profesyonel sporcuların neredeyse tamamının internet sitesi bulunur. Sporcu internet sitelerindeki ortak noktalar incelendiğinde; çoğunun renkli tasarımlara sahip olduğu, biyografilerinin, iletişim bilgilerinin yer aldığı ve sosyal medya platformları ile bağlantılı olduğu göze çarpmaktadır. 

Bazı sporcular ise sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çeşitli markalar, dernekler, vakıflar veya yardım kuruluşları ile aktif olarak çalışır. Sporcu internet sitelerini bu organizasyonları veya ürünleri tanıtmak için bir platform olarak kullanabilirler.

Sporcu internet sitelerinin, sadece mobil uyumlu değil mobil öncelikli olması günümüz koşullarında neredeyse zorunlu hale gelmiştir. İnternet sitelerinde teknik olarak çok sayıda bilgiler olmasına rağmen, yazımızda sporcular için internet sitelerinin ana konspetlerini inceleyeceğiz.

Öne çıkan sporcuların internet sitelerinin detaylarını inceleyelim.

Usain Bolt

Usain Bolt, hızı ile dünyaca ünlü bir sporcudur. İnternet sitesi, hayranların başarılarını ve neler yaptığını hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlayan içeriklere sahip. İnternet sitesinde ana sayfa tam ekranlı bir geçiş sliderı barındırıyor. Tema olarak koyu renk paleti ve sayfanın üstünde bazı sosyal medya simgeleri bulunan basit bir menüsü bulunuyor.

Maria Sharapova

32 yaşında emekli olacağını açıklayan Maria Sharapova sadece sahada ve saha dışında değil, aynı zamanda internette de ilgi çekici olmayı başarmış. İnternet sitesi, Facebook güncellemeleri, fotoğraflar, videolar, temel haber güncellemeleri, çeşitli koleksiyonlarına ve ürünlerine bağlantılar ve sponsorlarıyla ilgili bilgiler dahil olmak üzere çok sayıda içerikle doludur. Web sitesinde canlı yeşil ve mavi unsurlar içeren beyaz bir arka plan üzerinde bir ızgara tasarımı var. Izgaradaki sadece bazı karelerin fareyle üzerine gelme efektleri olması ilginçken, diğerlerinin çoğunda yoktur. Menü sol tarafta, ikona tıklanmadan açık olmayacak şekilde uygulanmış.

Serena Williams

Serena Williams, kendisi ve çeşitli başarıları hakkında bilgi dolu bir site geliştirmiş. Biyografi, resimler, medya, sponsor bilgileri ve iletişim bağlantıları bölümleri sitede standart olarak yer alırken, yaklaşan etkinliklerinin takvimi ile ilgili ayrıca sayfa oluşturulmuş. Site tek sayfalı tasarıma sahip, temiz yapıda olan bir internet sitesi olarak tasarlanmış. Normalde menüyü görmeyi beklediğiniz yer olan üst kısımda sosyal medya bağlantıları konumlandırılmış.

Floyd Mayweather Jr.

Boks dünyasının yaramaz çocuğu Floyd “Money” Mayweather Jr. internet sitesinde Facebook sayfasına, Twitter hesabına ve YouTube kanalına erişimi önceliklendirmiş. Ayrıca kar amacı gütmeyen Floyd Mayweather Jr, Foundation hakkında bilgi alabilir veya çevrimiçi mağazasından alışveriş yapabilirsiniz. İnternet sitesi ızgara düzeninde Instagram fotoğraflarını içeren parlak, mavi bir arka plana sahip basit bir tasarıma sahiptir.

Lance Armstrong

Yedi kez Fransa Bisiklet Turu şampiyonu Lance Armstrong, dünya çapında bir bisikletçi olarak ün kazandığından beri dünya çapında bir kanser farkındalığı savunucusu oldu. Adı doping skandalları ile anılsa da internet sitesinde Livestrong Vakfı hakkında bilgi, fotoğraflar, haberler, resimler, biyografi, sponsorlar ve diğer detaylar yer alır. Tam ekran bir tasarıma ve temel bir menüye sahiptir.

LeBron James

LeBron James’in oldukça özgün bir internet sitesi bulunuyor. Paralaks kaydırma efektine sahip tek sayfalık bir tasarıma sahip olan site, sporcunun farklı kimliklerine göre alt alta konumlanmış alanlarda altıgen şekilli ızgara tarzı fotoğraflar ve açıklamaları yer alıyor.

Bu yazı sporcuların, internet sitelerinde barındırması gereken içerikleri belirleyebilmelerine yardımcı olmak ve internet sitesi tasarımları konusunda ilham alabilmeleri adına derlenmiştir.

İnternet sitenizin hazırlanmasını istiyorsanız buraya,
Uygun maliyetler ile Sporcu Sayfanızı açmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.